pondelok 9. júna 2014

Bratislava. Land art. Random posledných dní.

V najbližšej dobe sa opäť budem môcť venovať blogu intenzívnejšie a bude to tu pestrejšie, takže stay tunned. Po pol roku znova random post z momentov zo života. (Či skôr toho, kde som zavítala.)

Návšteva Bratislavy počas zimného Urban Marketu je pre mňa už niekoľkoročnou tradíciou, tentokrát som prišla obzrieť aj ten jarný. Žiadne prevratné zmeny ma nečakali a v Bratislave som si klasicky viac užila prechádzky mestom ako samotný market, kde som nestrávila príliš veľa času. Prišla som, kúpila dopredu vytipované veci, obzrela zvyšok, zistila, že tam nie je skoro žiadne jedlo ani nič moc nové a šla preč. Zato v meste furt vznikajú nové a nové úžasné miesta. (A iné zanikajú. Také množstvo prázdnych, opustených, či schátralých priestorov a budov sa len tak úplnom centre iných hlavných miest zrejme príliš nevidí.)


Ucho na Dunajskej ulici ,,patrí'' Júliusovi Satinskému, resp. je pokračovaním jeho sochy umiestnenej pred budovou. Uchom počúva, či je na jeho obľúbenej ulici, na ktorej žil celý život a 5 krát sa po nej sťahoval, sloboda.


Súhra farieb na Kolárskej.


Na markete ma najviac bavil banskoštiavnický antikvariát Antikvariatik s množstvami kníh (nielen) o architekúre a umení, starými mapami, plagátmi a časopismi. Na moje možnosti ale príliš drahý, neodniesla som si žiadny úlovok.


Novinkou boli bambusové zubné kefky Ecoheart nainštalované do nádherného výstavného stánku pokrytého živou trávou.


Presun do Brna. V botanickej záhrade Mendelovej univerzity sa konal 9ty ročník študentskej výstavy land artu s podtitulom Bydlení je hra. Tento čarovný západne orientovaný svah s výhľadom na Brno sa premenil na dokonalú piknikovú oázu. Už si len vybrať svoj stage! Výstavu možno vidieť do 18.6.2014. Moj drahý počítačík stále nie je v mojich rukách, takže si skúste predstaviť, ako punkovo sa rieši blogovanie. Mrzí ma aj, že sú pozastavené príspevky zo seriálu Before it was cool, veľmi som sa naň tešila. Fotky furt odpočívajú mimo mňa. Zatiaľ aspoň malá ochutnávka z toho, čo sa ešte zachovalo aj mimo môj pevný disk. Bicycle time 1997! (Teraz to vyzerá ozaj veľmi podobne :) )


Pripomínam aj novozaloženú FB funpage blogu: Wine Snow White. A keď ma blogspot prestane štvať, tak veľmi rada pridám stály odkaz niekde do pravého stĺpcu.

Užívajte decká a ďakujem za priazeň!

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára