nedeľa 12. júla 2015

Drobné výlety

Výletný pocit u mňa nenavodí len cestovanie za hranice kraja či štátu, aj vstup na nepoznané územie inej štvrti sa môže stať dobrodružným preskúmavaním nového.

Výstup do VUT areálu na Kravej hore nás odmenil otvorenými ateliérmi umelcov počas každoročne sa konajúcej akcie OPEN STUDIOS.
Výnimočná príležitosť pobudnúť v týchto podnetných miestach a pokecať s umelcami.
Ten, kde sme sa zabývali a totálne si ho zamilovali vlastní Václav Kočí.

(Viac nájdeš na Pojď na verni!)


Okolo troch výškových budov na pomedzí Veveří, Královho pola a Žabovřesk človek len tak bežne nemá dôvod ísť.
Tiež som vždy vyšla maximálne na plošinu zo schodov od Billy a bola učarovaná tým priestranstvom na pomery Brna-Stred. Raz som si dala aj obchôdzku pomedzy ne a užívala si hru línií a perspektív.

Industra je ďalším miestom, ktoré je priamo v meste, ale jeho návšteva je vždy malým výletom. Či už na kole, alebo dlhou prechádkou od poslednej zastávky MHDčky. Naposledy som si tam užívala módnu prehliadku Paradox a teším sa na nejaké jej ďalšie návštevy v lete.Vliezť do niektorých vnútroblokov je ako otvoriť dvere do Narnie, o tom som už písala, a ešte sa to zrejme bude opakovať, sú totiž mojou srdcovkou. O tomto obrovskom na Pekařskej je toho aj dosť popísané - rada si zisťujem históriu miest, ktorými chodím.

A ak Brno smrdí, stačí nastúpiť na hociktorý autobus do akejkoľvekj najbližšej dediny a nechať sa unášať kilometrami ciest čakajúcimi na nejaké dianie.

(Fotky na Lomo LC-A, v opatere od Lomography Czechoslovakia
film z DMky)

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára