streda 5. februára 2014

Prostor pro a Hemmet

Dnes dva tipy na rozšírenie si obzorov či dokončenie pekného dňa, jeden akčnejší, druhý vyžadujúci len klikanie na internetoch.

Personálne zmeny vo vedení spôsobili, že život rôznych galerijných sprievodných programov sa v Brne presunul z Domu umenia do Moravskej galérie. Jednou z dlhodobejších akcií je PROSTOR PRO, ktorá poriada večery v galérii spojené s prezentáciami, prednáškami či koncertmi. 
Naposledy ma prednáška Juraja Horvátha z Nakladateľstva Baobab podnietila ku knižnému výletu do Tábora (napr. na Festival malých nakladatelů v Táboře). Krstilo sa pexeso pre Jurkovičovu vilu a nechali sme sa uniesť vesmírno-prírodnými TEVE

Dnes od 18:30 sa koná ďalší večer, Prostor pro město I.. Okrem iného zahrá Standuino orchestr, ktorý si môžete pamätať zo zlatých časov vernisáží v 4AM.

TEVE koncert Prostor pro Moravská galerie
Ak počas večerných prechádzok mestom radi nakúkate cez nezastreté okná do bytov, na prvej návšteve u niekoho sa tešíte viac na samotný byt, ako na to, čo sa bude diať a o kompletnú prehliadku aj s výkladom prosíte už vo dverách, či namiesto nakupovania cez internet oveľa radšej preliezate autentické pracovné prostredia, HEMMET bude pre Vás ako stvorený. Tento nový slovenský blog je výstupom Zuzany Fajta a Lucie Jesenskej z lezenia do domovov či pracovísk zaujímavým ľuďom. Nielen poteší oko, ale aj rozšíri obzory.
A ak by ste mali tip, koho by mali šmírovať, nebojte sa im napísať. Napr. na fb.

Lucia Jesenská Hemmet.sk
fotky Lucia Jesenská

2 komentáre :